Fakty i Mity

 

Łóżka wodne oglądaliśmy najczęściej na starych amerykańskich filmach. Były tam symbolem niepotrzebnego luksusu, często pękały w scenach komediowych lub falowały tak, że nie dało się na nich siedzieć. Tylko jedna wspólna cecha łóżek wodnych z filmów z naszymi łóżkami – to woda w materacu.

Nowoczesne łóżka wodne Verento to przede wszystkim zdrowie oraz komfort. Dzięki równomiernemu podparciu ciała, śpi się na nich bardzo wygodnie, nie męczy się kręgosłupa, szybko regeneruje siły i zapewnia odpowiedni przepływ krwi w organizmie. Zdecydowanie łatwiej zadbać o ich czystość niż w łóżkach wyposażonych w tradycyjny materac. Poza tym łóżka wodne to luksus, na który naprawdę Cię stać! Rozprawmy się zatem ze stereotypami łóżek wodnych...

 

1. Łóżko wodne a choroba morska.

Skojarzenie łóżek wodnych z chorobą morską jest oczywiście błędem. Wątpliwości mogą mieć jedynie osoby, które nigdy w życiu nie miały styczności w łóżkiem wodnym lub ich wiedza na ten temat opiera się jedynie na komediowych filmach amerykańskich.

Przyczyną choroby morskiej są sprzeczne sygnały wysyłane do mózgu przez oczy i błędnik. Kiedy np. płyniemy statkiem, do naszego mózgu docierają w wyniku "bujania" bardzo sprzeczne informacje: oczy twierdzą, że wszystko jest w porządku, jesteśmy relatywnie stabilni (nie zmieniamy przecież pozycji względem pokładu), natomiast błędnik wysyła informacje, że ciągle się poruszamy (do przodu, do tyłu, w górę, w dół i na boki). Mózg nie może sobie poradzić z tymi sprzecznymi impulsami, nie wie jak je zinterpretować i w rezultacie zaczynamy chorować. Zupełnie inaczej jest w przypadku łóżek wodnych. Przede wszystkim, leżąc na nich, nie traci się równowagi, otoczenie nie porusza się, zatem nie ma najmniejszych obaw o chorobę morską.

Technologia i konstrukcja łóżek wodnych w ciągu ostatnich dziesięcioleci radykalnie się zmieniła. Łóżko wodne to nie tylko materac wypełniony wodą, to cały system zawierający maty tłumiące nadmierne falowanie. Mają państwo możliwość dostosowania materaca odpowiednio do swoich wymagań. W zależności od jego wyboru, efekt „falowania” materaca może być praktycznie niewyczuwalny lub trwać kilka sekund powodując jedynie relaks i odprężenie.

Przyjdź i przekonaj się sam/a – zapraszamy!

2. Czy nie powinno się spać na twardym materacu?

Twarde materace, nie wiedzieć czemu, popierane były kilkadziesiąt lat temu. Nikt wtedy nie szukał lepszych a przede wszystkim zdrowszych rozwiązań. Jednak badania nad zdrowym rozwojem organizmu oraz postęp technologiczny doprowadziły do powstania  nowoczesnych łóżek wodnych Verento. Oczywistym jest fakt, że kontakt z twardą powierzchnią zmusza całe ciało do leżenia w nienaturalnej pozycji (brak równomiernego podparcia), ponadto powoduje powstanie punktów nacisku ciała na powierzchnię twardego materaca (barki, pośladki, uda i stopy). Łóżko wodne nie jest miękkim materacem lecz systemem optymalnego podparcia i dopasowania się całej powierzchni do ciała. W połączeniu ze zjawiskiem wyporności wody powoduje to efekt obniżenia masy ciała osoby leżącej a dzięki temu nawet 4 krotną redukcję nacisku na mięśnie, stawy, układ krwionośny i kostny. Dlatego właśnie łóżko wodne to najlepszy sposób na poprawę jakości Twojego snu.

Więcej informacji na temat właściwości zdrowotnych łóżek wodnych.

3. Czy nowoczesne łóżko wodne może pęknąć lub przeciekać?

Podczas normalnego użytkowania nie ma możliwości aby łóżka wodne Verento zaczęły pękać lub przeciekać. Na naszych łóżkach wodnych zarówno dzieci jak i osoby dorosłe mogą się normalnie poruszać, bawić i skakać bez obaw że nastąpi wyciek. Łóżka wodne Verento są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów najwyższej jakości. Jedynie celowe działanie ostrymi przedmiotami (np. noże, kolce, nożyczki) mogą spowodować uszkodzenia materaca wodnego. Jednak dzięki odpowiedniej budowie nawet takie działania nie spowodują wycieku wody poza łóżko wodne – wodę zatrzyma specjalna mata ochronna. W przypadku gdy przez nieuwagę doszło do przebicia materaca można od ręki dokonać naprawy ponieważ kupując łóżko wodne Verento otrzymają Państwo prosty zestaw do szybkiej samodzielnej naprawy. Dzięki nowoczesnej technologii łóżka wodne Verento są w 100% bezpieczne i nawet po celowym przebiciu materaca nie ma możliwości zalania sypialni. Pod poniższym adresem znajdą Państwo film wykonany specjalnie na potrzeby programu Galileo, potwierdzający doskonałą wytrzymałość nowoczesnych łóżek wodnych:

http://www.youtube.com/watch?v=Fo5G7pN5QuA

Więcej informacji na temat budowy łóżka wodnego.

4. Czy łóżko wodne nie jest za ciężkie, czy podłoga/strop to wytrzyma?

Przeciętne obciążenie podłoża przez łóżko wodne to około 150 kg/m2. Jest to w pełni zgodne z normą DIN 1055, wyznaczającą statyczne obciążenie budynków mieszkalnych. Nacisk łóżka wodnego na podłoże jest w rzeczywistości dużo mniejszy niż ten, który powoduje lodówka, fortepian czy chociażby stojąca, dorosła osoba. Nie ma więc żadnych obaw, że zainstalowane w sypialni łóżko wodne spowoduje nadmierne obciążenie Państwa domu lub mieszkania.

 

 
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher