Właściwości zdrowotne

 

 

1. Zdrowe plecy i sposób na bóle kręgosłupa

Łóżko wodne to przede wszystkim idealne wsparcie dla Twojego kręgosłupa. Jego niezaprzeczalną zaletą jest to, że doskonale dopasowuje się do całego ciała co sprawia, że jest ono zawsze idealnie podparte we wszystkich jego punktach. Nie ma znaczenia to, czy leżymy na plecach, na boku czy na brzuchu – kręgosłup zawsze pozostaje w prawidłowej, naturalnej pozycji i nie podlega żadnym niewłaściwym naciskom. Prawidłowe podparcie całego ciała jest wyjątkowo ważne dla właściwego kształtowania kręgosłupa oraz całej sylwetki. 

Dzięki materacom wodnym Twój kręgosłup może w pełni odpocząć. Zdaniem ortopedów równomierne rozłożenie ciężaru ciała minimalizuje siły nacisku na stawy, odciąża układ krążenia oraz zapobiega odleżynom, zwłaszcza w przypadku osób starszych. Materace wodne nowej technologii zapewniają optymalne ułożenie całego ciała, co pozwala w maksymalnym stopniu odciążyć kręgosłup, stawy i mięśnie. Zapobiega to możliwym deformacjom kręgosłupa oraz zapewnia prawidłowe dostarczanie płynów do krążków międzykręgowych. O pozytywnych właściwościach łóżek wodnych przekonali się nie tylko ich użytkownicy ale także szpitale i ośrodki medyczne, które stosują je przy leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz długotrwałej hospitalizacji pacjentów.

Ciepło jakie daje materac wodny rozluźni mięśnie i stawy a Twoim plecom dostarczy prawdziwy komfort, relaks i odpoczynek. Łóżko wodne to idealne rozwiązanie dla Twojego kręgosłupa. Dzięki materacom wodnym możemy zapomnieć o bólu pleców, stawów i bólach reumatycznych a rano wstaniemy wypoczęci. Łóżko wodne to przede wszystkim zdrowy i spokojny sen w komfortowych warunkach.

2. Łóżko wodne – higiena i przeciwdziałanie alergii

Głównym źródłem problemów alergicznych są różnego rodzaju bakterie i roztocza. Rozwijają się one głownie w kurzu osadzającym się na meblach tapicerowanych, dywanach, wykładzinach, zasłonach itp. Jednak w ciągu całej doby, z największą stycznością z roztoczami mamy do czynienia podczas snu na standardowych materacach, gdzie owe bakterie mają największe legowisko. Roztocza żywią się głównie resztkami złuszczonego naskórka i różnego rodzaju mikroorganizmami, które wchłaniane są podczas snu przez zwykły materac. Duża ilość pożywienia jaką zapewniają im tradycyjne materace stwarza idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju bakterii, grzybów i pleśni. Dlatego tak wiele osób ma problemy z alergią i atakami astmy w swoich własnych łóżkach. Przede wszystkim ludzie uczuleni na różnego rodzaju bakterie, alergicy, powinni zadbać o higieniczne warunki jakie daje łóżko wodne aby jak najlepiej zapobiegać rozwojowi roztoczy. Łóżka wodne Verento skonstruowane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu możesz nie tylko siebie ale i całą swoją rodzinę całkowicie pozbawić kontaktu z roztoczami i ich odchodami.

Materiał użyty do produkcji winylu w łóżkach wodnych VERENTO to 100% mesamoll 2, dzięki czemu nie wydziela on żadnych szkodliwych dla zdrowia ftalanów. Jego podwójna grubość powoduje, że brud, pot i resztki złuszczonego naskórka nie wnikną w głąb materaca, a jego powierzchnia jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu. Również woda wypełniająca materac wodny nie powoduje żadnego uczulenia (w przeciwieństwie do lateksowych materacy). Raz w roku powinna być dezynfekowana specjalnym środkiem uzdatniającym wodę, aby zapowiedz rozwojowi bakterii. Specyfik ten oczywiście dodajemy do całego zestawu, pozwala on zachować wszystkie pozytywne właściwości wody przez cały okres użytkowania materaca. Również pokrowiec materaca wodnego jest demontowany w prosty sposób i można go bez problemu prać i czyścić. Wszystko to powoduje, że łóżko wodne to najlepszy sposób na zachowanie właściwej higieny i przeciwdziałanie rozwojowi roztoczy i innych alergenów. 

3. Prawidłowe krążenie krwi

Podczas snu na standardowym materacu nasz organizm narażony jest na różnego rodzaju dolegliwości. Ma to związek głownie z długotrwałym naciskiem na newralgiczne punkty całego ciała, gdzie znajdują się żyły i tętnice, którymi płynie krew. Ucisk w tych miejscach może powodować tamowanie obiegu krwi a zaburzenie jej swobodnego przepływu może doprowadzić do niedokrwienia poszczególnych partii naszego ciała.

W przypadku materacy wodnych, dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku na wszystkie partie naszego ciała, problemy związane z nieprawidłowym krążeniem krwi nie występują. Dzięki łóżkom wodnym możemy całkowicie wyeliminować uciążliwe punkty ucisku, przez co zapewnić sobie prawidłowe krążenie krwi i całkowite odprężenie mięśni. Udowodniono, że dzięki materacom wodnym wspomagamy układ krwionośny całego organizmu.

Na standardowym materacu człowiek nieświadomie zmienia pozycję snu średnio kilkadziesiąt razy w ciągu jednej nocy. Dziele się tak, ponieważ długotrwały ucisk na newralgiczne punkty naszego ciała zakłóca prawidłowe krążenie krwi. Organizm nieświadomie stara się temu zapobiegać zmieniając pozycję snu co przerywa jego prawidłowy cykl. Badania pokazują, że na łóżku wodnym liczba zmian pozycji podczas snu jest mniejsza o ponad 70%, dzięki czemu Twój sen będzie głębszy i spokojniejszy. Po nocy spędzonej na materacu wodnym Twój organizm będzie bardziej wypoczęty niż na tradycyjnym materacu.

Ciepło jakie zapewnia łóżko wodne oraz łagodne falowanie działają uśmierzająco na bóle związane z chorobami układu krążenia. Dzięki pozytywnym właściwościom wody materace wodne stosowane są również w ośrodkach rehabilitacyjnych ponieważ żaden inny materac nie rozprowadza równomiernie sił nacisku ciała na podłoże. Powoduje to, że pacjentom nie tworzą się odleżyny, dzięki czemu nie muszą oni tak często zmieniać pozycji. Ułatwia to znacznie pielęgnację pacjentów nie tylko w szpitalach ale również w warunkach domowych. Właśnie dlatego łóżka wodne są szczególnie zalecane osobom starszym. Materace wodne są stosowane nie tylko przy rehabilitacji osób z chorobami układu krążenia ale również przy problemach z osteoporozą, artretyzmie oraz ciężkich oparzeniach. 

4. Jak łóżko wodne może pomóc kobietom w ciąży?

Łóżka wodne są szczególnie polecane kobietom w ciąży lub planującym macierzyństwo. Materace wodne w przeciwieństwie do innych, dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku oraz dopasowaniu się do kształtu całego ciała, pozwalają kobietom w ciąży leżeć w dowolnie wybranej i wygodnej pozycji, również na brzuchu. Wygodny sen na brzuchu łagodzi ucisk, jaki ciężka macica wywiera na aortę. Stąd łóżka wodne są niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, zwłaszcza dla tych które z powodu problemów ciążowych zmuszone są do spędzania większości czasu w łóżku. Dzięki pełnemu podparciu ciała, łóżko wodne umożliwia zdrowy i spokojny sen również w pozycji bocznej. Dzięki materacom wodnym kobiety w ciąży nie będą musiały wykorzystywać niezliczonych ilości poduszek do podpierania swojego ciała, ponieważ nawet bez nich w każdej pozycji będą czuły się wygodnie i komfortowo. Warto również zaznaczyć, że dzięki pozytywnym i kojącym właściwościom ciepłej wody, wszelkie skurcze porodowe będą znacznie mniej odczuwane. Wygoda i spokojny sen kobiety w ciąży to przede wszystkim zdrowie oraz dobry sen dla całej rodziny.

5. Komfort, prawdziwy odpoczynek i koniec z bezsennością

Przyjemne ciepło jakie daje łóżko wodne połączone z łagodnym falowaniem skutkuje nie tylko wspaniałym odprężeniem dla ciała ale również dla umysłu człowieka. Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej zasypia się w łóżku wodnym, efektem czego jest głęboki i spokojny sen. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że leżąc na łóżku wodnym nasze ciało nie jest uciskane w żadnym miejscu, punkty podparcia są równomiernie rozłożone na całej powierzchni ciała. Badania dowodzą, że na materacu wodnym ruchy w postaci wiercenia się i przekręcania z boku na bok są zredukowane o ok. 70%.

Każdy z nas potrzebuje pewnej dziennej dawki relaksu i odpoczynku. Łóżko wodne to najlepszy sposób na dobry i nieprzerwany sen. Jest najlepszym rozwiązaniem na szybką regenerację sił oraz pozwala uwolnić się od stresu zwłaszcza po ciężkim dniu pracy. Łóżko wodne to nie tylko materac, to cały system spania łączący w sobie zdrowie, komfort i prawdziwy odpoczynek, bez względu na to w jakiej pozycji leżymy. Materac wodny zawsze dopasuje się do kształtu Twojego ciała tak aby w każdej pozycji było ono prawidłowo i komfortowo podparte.

Łóżko wodne to również zdrowa i komfortowa atrakcja dla Twojego dziecka. Badania pokazują, że dzieci śpiące na łóżku wodnym są znacznie spokojniejsze i zdecydowanie szybciej na nim zasypiają. Bardzo ważne jest również właściwe wsparcie dla młodego kręgosłupa i rozwijającej się sylwetki dziecka.

Więcej informacji na temat wpływu łóżek wodnych na prawidłowy rozwój małego dziecka.

 

 

Materace wodne są idealnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z bezsennością. Delikatne „falowanie” i ciepło ogrzewanego materaca gwarantują pełny relaks i odprężenie. Pozwala to łatwiej i szybciej zasnąć bez niepotrzebnego przewracania się z boku na bok. Dzięki nowoczesnej technologii łóżek wodnych, podczas snu krew dochodzi do wszystkich części naszego ciała bez żadnych przeszkód, zatem liczba niepotrzebnych zmian pozycji podczas snu jest zredukowana o ponad 70%. Ciepło łóżka wodnego w połączeniu z równomiernym rozłożeniem obciążenia naszego ciała powoduje szybszą regenerację mięśni zwłaszcza po zwiększonym wysiłku fizycznym. Sen na łóżku wodnym sprawi, że nawet krótszy odpoczynek wystarczy do pełnej regeneracji całego organizmu. Tak głęboki i komfortowy sen nie jest możliwy na jakimkolwiek innym materacu. 

6. Łóżka wodne VERENTO jako jedne z nielicznych nie zawierają żadnych     szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych

Przy produkcji standardowego winylu używa się substancji nadających mu plastyczność - ftalanów. Udowodniono, że substancje te są toksyczne i bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W zależności od związku, stężenia i czasu ekspozycji, mogą powodować bezpłodność, nieprawidłowy rozwój płodu oraz doprowadzić do przedwczesnego porodu. Mogą również przyczyniać się do alergii, uszkodzenia wątroby i nerek oraz do rozwoju nowotworów.

Winyl użyty do produkcji łóżek wodnych VERENTO jest całkowicie pozbawiony ftalanów !!! Do produkcji został użyty zupełnie inny związek chemiczny zwany Mesamoll 2®. Dzięki temu, łóżka te otrzymały jeden z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów – Öko-Tex Standard 100, potwierdzający brak toksycznych związków chemicznych. Tym samym produkty marki VERENTO zostały dopuszczone do użytku nawet dla niemowląt. Łóżka wodne VERENTO, w przeciwieństwie do łóżek innych producentów, są zbudowane z najwyższej jakości materiałów nie zawierających żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Prosimy uważać przy zakupie zwłaszcza tańszych łóżek wodnych, ponieważ na pewno winyl użyty do ich produkcji będzie zawierał szkodliwe dla zdrowia ftalany.

Zachęcamy do przeczytania kilku artykułów na temat szkodliwego wpływu ftalanów na zdrowie i poprawny rozwój całego organizmu. Można to zrobić klikając w poniższy link lub wpisując hasło „ftalany” w wyszukiwarce internetowej.

http://hotnews.pl/artnauka-255.html

http://www.cyberbaba.pl/content/view/1433/1/

 

 
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher