Najczęściej zadawane pytania

 

 

1. Czy nowoczesne łóżko wodne VERENTO może pęknąć lub przeciekać?

Podczas normalnego użytkowania nie ma możliwości aby łóżka wodne Verento zaczęły pękać lub przeciekać. Na naszych łóżkach, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, mogą się normalnie poruszać, bawić i skakać bez obaw że nastąpi wyciek. Łóżka wodne Verento są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów najwyższej jakości. Nawet jeśli posiadają Państwo w domu psa lub kota z ostrymi pazurkami nie będzie to problemem. Jedynie celowe działania ostrymi narzędziami (np. ostry nóż) mogą spowodować uszkodzenia materaca wodnego. Jednak nawet takie działania nie spowodują wycieku wody poza łóżko wodne – wodę zatrzyma specjalna mata ochronna. W przypadku jakiegokolwiek przedziurawienia materaca można od ręki naprawić problem, ponieważ kupując łóżko wodne Verento otrzymają Państwo prosty zestaw do szybkiej, samodzielnej naprawy. Dzięki nowoczesnej technologii łóżka wodne Verento są w 100% bezpieczne i nawet po celowym przebiciu materaca woda nie zaleje Państwa sypialni. Pod poniższym adresem znajdą Państwo film wykonany specjalnie na potrzeby programu Galileo, potwierdzający doskonałą wytrzymałość nowoczesnych łóżek wodnych:

http://www.youtube.com/watch?v=Fo5G7pN5QuA

2. Czy łóżko wodne nie jest za ciężkie, czy mój strop to wytrzyma?

Przeciętne obciążenie podłoża przez łóżko wodne to około 150 kg/m2. Jest to w pełni zgodne z normą DIN 1055, wyznaczającą statyczne obciążenie budynków mieszkalnych. Nacisk łóżka wodnego na podłoże jest w rzeczywistości dużo mniejszy niż ten, który powoduje lodówka, fortepian czy też prosty regał z książkami. Nie ma więc żadnych obaw, że zainstalowane w sypialni łóżko wodne spowoduje nadmierne obciążenie domu czy mieszkania.

3. Czy na nowoczesnych łóżkach wodnych poruszanie się jednej osoby może przeszkadzać drugiej?

Na nowoczesnych łóżkach Verento nie ma takiego problemu. Dwuosobowe łóżka typu DUAL składają się z dwóch osobnych materaców wodnych (każdy z nich może być dopasowany różnym stopniem tłumienia do konkretnej osoby – więcej informacji na temat różnych stopni tłumienia). Dzięki nowoczesnej budowie łóżka wodnego nawet gwałtowne i dynamiczne poruszanie się jednej osoby praktycznie nie przeszkadza drugiej. Sprawdź i przekonaj się sam/a !!!

4. Czy łóżko wodne jest trudniejsze w utrzymaniu?

Codzienne utrzymanie łóżka wodnego jest znacznie łatwiejsze niż utrzymanie zwykłego łóżka. Łóżka wodne nowoczesnej technologii gromadzą znacznie mniej kurzu i brudu niż standardowe materace, dzięki czemu nie wymagają częstego sprzątania. Materace wodne zapobiegają rozwojowi roztoczy, ponieważ są materacami antyalergicznymi. W przeciwieństwie do zwykłych materacy nie oddają kurzu do otoczenia. Łóżko wodne wymaga tylko jednej dodatkowej czynności: raz na 12 miesięcy należy dolać specjalny preparat do materaca wodnego po to aby woda zachowała swoją krystaliczną czystość. Ponadto firma Verento w komplecie dostarcza środek do czyszczenia materaca, którym raz na kilka miesięcy należy przetrzeć powierzchnie materaca, dzięki czemu zachowa on swoje plastyczne kształty oraz zwiększy się jego żywotność.

5. Czy trzeba wymieniać wodę w łóżku wodnym?

W łóżkach wodnych Verento, dzięki nowoczesnej technologii wodę wymienia się tylko w przypadku transportu łóżka. W komplecie z łóżkiem wodnym firma Verento dodaje specjalny środek zapobiegający rozwojowi bakterii. Pierwszą dawkę należy wlać do materaca przy pierwszym napełnieniu. Czynność tę należy powtarzać co 12 miesięcy, dzięki czemu nigdy nie będzie konieczności wymiany wody.

6. Czy muszę sam/sama montować łóżko wodne, czy montaż jest wliczony w cenę?

Nie powinno się samodzielnie montować łóżka wodnego, ponieważ czynności pozornie proste a źle wykonane mogą prowadzić do skrócenia żywotności łóżka. Firma Verento zapewnia bezpłatny transport oraz montaż łóżek wodnych na terenie całego kraju. Wszystkie czynności związane z transportem i montażem oferowanych produktów są wykonywane przez profesjonalny zespół serwisantów. Firma Verento zapewnia pełny serwis gwarancyjny oraz odpłatną możliwość ponownego montażu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania.

7. Czy ogrzewanie łóżka wodnego nie jest niebezpieczne?

Ogrzewacze dodawane do zestawu łóżka wodnego Verento są w 100% bezpieczne. Ich konstrukcja opiera się na najwyższej klasy materiałach co sprawia, że są one w pełni wodoszczelne. Ponadto materac wodny jest oddzielony od ogrzewacza porządną matą ochronną, dzięki czemu nawet po celowym przebiciu materaca woda nie ma prawa dostać się do ogrzewacza, który i tak jest dodatkowo izolowany. Wszystkie komponenty z których zbudowane jest łóżko wodne Verento spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Jakość systemów grzewczych używanych w łóżkach wodnych Verento została potwierdzona europejskim certyfikatem TUV oraz międzynarodowym atestem bezpieczeństwa GS.

8. Jaki jest koszt ogrzewania łóżka wodnego?

W łóżkach wodnych Verento zastosowano niemiecki, energooszczędny system grzewczy dający możliwość regulowania temperatury poszczególnych materacy w zakresie od 24 do 36 stopni C. Temperaturę można regulować na bieżąco w zależności od preferencji użytkownika. Żeby uzyskać pożądaną temperaturę, łóżko wodne potrzebuje latem od 1 do 2 godzin ogrzewania w ciągu doby. Zimą od 4 do 5 godzin. Ogrzewacze stosowane w naszych łóżkach są energooszczędne i zużywają średnio ok. 1KWh w ciągu dnia. Koszt takiego ogrzewania to, w zależności od żądanej temperatury, od 8 do 12 zł miesięcznie. Łóżko wodne Verento jest bardzo dobrze izolowane i bardzo długo utrzymuje swoją temperaturę, dzięki czemu nawet wielogodzinny brak prądu nie spowoduje jej obniżenia.

9. Czy łóżko wodne jest właściwym rozwiązaniem dla dziecka?

Oczywistym jest fakt, że spanie na łóżku wodnym jest korzystnie dla zdrowia i rozwoju małego dziecka. Lekarze i fizjoterapeuci dysponujący właściwą wiedzą na temat nowoczesnych technologii łóżek wodnych polecają stosowanie ich dla prawidłowego rozwoju zwłaszcza małych dzieci.

Zwłaszcza u małych dzieci dobry i spokojny sen jest szczególnie ważny. Badania dowodzą, że nawet najmłodsze dzieci o wiele szybciej i spokojniej zasypiają na łóżkach wodnych. Łagodne i delikatne ruchy wody gwarantują pełny i spokojny sen małego dziecka, podobnie jak w brzuchu matki. Materace wodne są doskonale dopasowane do ciała co sprawia, że całe ciało dziecka jest idealnie podparte we wszystkich jego punktach. Prawidłowe wsparcie kręgosłupa jest wyjątkowo ważne dla właściwego kształtowania kręgosłupa i sylwetki dziecka. Ponadto badania wykazują, że u dzieci śpiących na łóżkach wodnych dużo szybciej wykształcają się zmysły równowagi ruchowej. Dzięki łóżkom wodnym Verento możemy zapewnić naszym dzieciom prawidłowy rozwój podczas snu.

Kupując łóżko wodne należy zwrócić szczególną uwagę na materiały użyte do jego produkcji. Zwłaszcza tanie łóżka wodne, wykonane z tanich materiałów – zwykłego winylu, zawierają niebezpieczne dla zdrowia zwłaszcza małych dzieci ftalany i inne szkodliwe związki chemiczne – my jednak takich łóżek nie sprzedajemy.

Łóżka Verento nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia ftalanów. Są wykonane z najlepszej jakości materiałów nie zawierających żadnych szkodliwych substancji. Łóżka wodne Verento to gwarancja najlepszej jakości oraz przede wszystkim gwarancja 100% bezpieczeństwa dla zdrowia. Nasze łóżka wodne posiadają certyfikat Eko-Tex standard 100 – najważniejszy certyfikat dla tekstyliów, dający pewność braku obecności szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

10. Jak długo wytrzymuje łóżko wodne?

Łóżko wodne Verento jest wykonane z najwyższej jakości materiałów w przeciwieństwie do tanich chińskich konkurentów. Żywotność naszych produktów szacuje się na ok. 30 lat. W tym czasie mają Państwo pewność, że nasze łóżka nie stracą swoich pozytywnych właściwości, komfortu i higieny użytkowania. Nawet w przypadku celowych uszkodzeń spowodowanych ostrym narzędziem, istnieje możliwość szybkiej naprawy, ponieważ wszystkie elementy łóżka wodnego Verento mogą być wymieniane pojedynczo bez konieczności kupowania jeszcze raz nowego łóżka. Najwyższa jakość użytych materiałów oraz długa żywotność nowoczesnych łóżek wodnych sprawia, że koszt ich zakupu jest w rzeczywistości niższy od standardowych materacy.

Materace wodne Verento nie odkształcają się nawet w wyniku nadmiernego użytkowania przed długie lata. W przeciwieństwie do zwykłych materacy, zachowują swoją postać i plastyczność przez cały okres ich użytkowania. Łóżka wodne się nie psują, nie występują problemy związane np. z pękającymi sprężynami, odkształceniami wynikającymi z długotrwałych punktowych nacisków itp. Woda wypełniająca materace wodne sprawia, że łóżko zawsze wróci do naturalnego kształtu.

11. Jaka rama pasuje do łóżka wodnego?

Materace wodne Verento dostępne są we wszystkich możliwych rozmiarach i w przypadku podjęcia decyzji o ich zakupie nie ma konieczności wymiany mebli sypialnych. Korzystając z naszej oferty mają Państwo możliwość dopasowania materacy wodnych wraz z całą konstrukcją do posiadanej już ramy łóżka. Zatem łóżka wodne Verento można wstawić w dowolną ramę pasującą do Państwa sypialni. Ponadto kompletne łóżko wodne nie będzie różnić się swoim wyglądem od tradycyjnego łóżka. Dodatkowo korzystając z naszej oferty mają Państwo możliwość zakupu gotowego zestawu z ramą. Należy pamiętać, że kupując u nas samo łóżko wodne nie ma konieczności kupowania ramy, ponieważ jest to produkt kompletny, który sam w sobie wygląda porządnie i oryginalnie – rama zewnętrzna pełni jedynie funkcje ozdobną.

12. Czy łóżka wodne VERENTO zawierają szkodliwe dla zdrowia Ftalany?

Przy produkcji standardowego winylu używa się substancji nadających mu plastyczność - ftalanów. Udowodniono, że substancje te są toksyczne i bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W zależności od związku, stężenia i czasu ekspozycji, mogą powodować bezpłodność, nieprawidłowy rozwój płodu oraz doprowadzić do przedwczesnego porodu. Mogą również przyczyniać się do alergii, uszkodzenia wątroby i nerek oraz do rozwoju nowotworów. Natomiast winyl użyty do produkcji łóżek wodnych Verento jest w 100% bezpieczny dla zdrowia i całkowicie pozbawiony ftalanów !!! Do jego produkcji został użyty zupełnie inny związek chemiczny zwany Mesamoll 2®. Dzięki temu, łóżka te otrzymały jeden z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów – Öko-Tex Standard 100, potwierdzający brak toksycznych związków chemicznych. Tym samym produkty marki Verento zostały dopuszczone do użytku nawet dla niemowląt.

Łóżka wodne Verento, w przeciwieństwie do łóżek innych producentów, są zbudowane z najwyższej jakości materiałów nie zawierających żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Prosimy uważać przy zakupie zwłaszcza tanich, chińskich łóżek wodnych, ponieważ na pewno winyl użyty do ich produkcji będzie zawierał szkodliwe dla zdrowia ftalany.

Zachęcamy do przeczytania kilku artykułów na temat szkodliwego wpływu ftalanów na zdrowie i poprawny rozwój całego organizmu. Można to zrobić klikając w poniższy link lub wpisując hasło „ftalany” w wyszukiwarce internetowej.

http://hotnews.pl/artnauka-255.html

http://www.cyberbaba.pl/content/view/1433/1/

13. Jakie są wady łóżek wodnych?

Niestety nie ma rzeczy idealnych i łóżka wodne również posiadają pewne wady. Śmiało jednak można stwierdzić, że przewaga zalet nad wadami jest wręcz przytłaczająca.

  • pomimo tego, że łóżko wodne można bez problemu postawić prawie w każdej sypialni bez obawy na zawalenie się podłogi, to ich duża waga może dostarczyć innego problemu. Jeżeli postanowimy cos zmienić w naszej sypialni i przesunąć łóżko w inne miejsce to niestety, bez wcześniejszego opróżnienia materaca nie będzie to możliwe.
  • cena łóżka wodnego w porównaniu do tanich materacy sprężynowych czy piankowych, może wydawać się wysoka. Natomiast zestawiając ją z cenami dobrej klasy materaców, cena łóżka Verento często okaże się bardziej atrakcyjna, pomimo zdecydowanie lepszych parametrów łóżek wodnych. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio zadbany materac wodny może wytrzymać ponad 30 lat, natomiast zwykłe materace zachowują swoje właściwości do maksymalnie kilkunastu lat i po takim czasie powinny zostać wymienione na nowe. Zupełnie inną kwestią jest fakt, że oszczędności na zdrowiu zazwyczaj nie popłacają…

 

 
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher