Dlaczego łóżko wodne?

 

Statystycznie spędzamy w łóżku 1/3 naszego życia. Niestety tylko 1 na 10 osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważny i potrzebny człowiekowi jest sen. Podczas snu nasze ciało i umysł regeneruje się i wypoczywa. To jak czujemy się przez cały dzień, nasza sprawność fizyczna i umysłowa, zdolność koncentracji i logicznego myślenia w dużej mierze zależy właśnie od tego jak się wyspaliśmy w nocy. Dlatego dobór właściwego materaca jest bardzo ważny.

Łóżka wodne oraz ich dobroczynne właściwości są znane medycynie od ponad 100 lat, na początku były używane dla pacjentów z poparzeniami ciała oraz odleżynami. Okazało się, że dzięki właściwemu podparciu oraz zmniejszeniu nacisku na chore części ciała, łóżka wodne efektywnie łagodziły ból pacjentów. Od tamtego czasu łóżka wodne, wraz z rozwojem technologii i spadkiem ich cen, zaczęły być dostępne dla szerszego grona odbiorców.

 

Poniżej postaramy się w skrócie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego łóżko wodne ?”

 

Łóżka wodne Verento to przede wszystkim zdrowie… Jedną z najważniejszych cech łóżka wodnego jest zdolność anatomicznego dopasowania się do ciała oraz redukcja punktów nacisku. Poniższy rysunek ilustruje miejsca powstawania punktów nacisku w przypadku leżenia na standardowym materacu. W wyniku takiego podparcia ciała, mięśnie szkieletowe są napięte podtrzymując układ kostny w nienaturalnej pozycji a krew nie może krążyć swobodnie. W przypadku łóżka wodnego Verento taka sytuacja nie ma miejsca – całe ciało jest równomiernie podparte, a dzięki wyporności wody i pozornemu obniżeniu ciężaru osoby na nim leżącej, nacisk na mięśnie, stawy, układ krążenia i kostny jest nawet 4 krotnie mniejszy niż na jakimkolwiek innym materacu. Nie ważne czy lubisz spać na plecach, brzuchu czy na boku – materace Verento zawsze dopasują się do Twojego ciała, zapewniając równomierne podparcie i optymalne ułożenie dla kręgosłupa, głowy i szyi. 
 


Właściwości zdrowotne łóżek wodnych:

 

  

  • łagodzą bóle pleców, mięśni i stawów
  • poprawiają krążenie krwi
  • polecane są kobietom w ciąży oraz osobom z odleżynami i poparzeniami
  • przyjazne alergikom i astmatykom (materac nie wchłania potu i brudu zapobiegając powstawaniu roztoczy)
  • łóżka wodne działają relaksacyjnie i odprężająco dzięki delikatnemu falowaniu (jeżeli efekt falowania Państwu jednak przeszkadza – można wybrać łóżka wodne, które nie falują)
  • ułatwiają zasypianie, wskazane dla osób mających problemy z bezsennością


Więcej na ten temat w dziale Właściwości zdrowotnePonadto łóżka wodne Verento oferują:

 

możliwość regulowania temperatury łóżka – każde łóżko wodne standardowo zawiera system grzewczy (2 systemy w opcji Dual z dwoma materacami), dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 24 do 36 stopni C. W opcji Dual każdy z materacy może mieć ustawioną inną temperaturę. Dzięki temu w lecie łóżko łagodnie chłodzi a w zimie przyjemnie grzeje.

dobór poziomu podparcia i czasu falowania dostosowanego do Państwa indywidualnych preferencji – W zależności od tego czy lubimy spać na czymś twardszym, bardziej stabilnym oraz nie falującym czy też zupełnie odwrotnie, preferujemy miękkie posłanie i delikatne kołysanie, istnieje możliwość doboru odpowiedniej ilości warstw wypełnienia materaca. Im więcej warstw tym łóżko jest bardziej stabilne (nie zapadamy się w nim tak bardzo) a falowanie jest krótsze (nawet do 0 sekund). Oczywiście obydwie osoby mogą mieć zupełnie inne materace o różnych czasach falowania a dzięki podziałce pomiędzy nimi, ruch jednego materaca nie będzie przenosił się na drugi.

najwyższą jakość i długą żywotność – nawet ponad 30 lat ! – dzięki swojej konstrukcji (wzmocnione rogi o specjalnym kształcie), użytym najlepszym materiałom (podwójna grubość winylu zawierającego 100% bezpiecznego i trwałego związku Mesamoll 2® ) oraz najnowszym maszynom zgrzewającym nasze materace nasze łóżka mają 2-3 krotnie dłuższą żywotność od zwykłych łóżek wodnych i nawet do 4 razy dłuższą od standardowych materacy piankowych czy sprężynowych.

niższy koszt zakupu od zwykłego materaca w przeliczeniu na okres użytkowania – w zależności od klasy a co za tym idzie i od ceny w przeciągu 30 lat będziecie Państwo musieli zmienić standardowy materac od 2 do 4 razy. Jest to spowodowane faktem, że zwykłe materace piankowe, lateksowe bądź sprężynowe z czasem (8-15 lat) odkształcają się w miejscach o największym nacisku tracąc swoje właściwości. Łóżka wodne Verento przez cały okres użytkowania zapewniają dokładnie taki sam poziom podparcia, ponieważ nigdy się nie odkształcają.

materace, które nie skrzypią – w odróżnieniu od standardowych materacy sprężynowych, które z czasem mają tendencję do skrzypienia przy każdym nawet najmniejszym ruchu, łóżka wodne nie wydają żadnych dźwięków. Nie należy się również obawiać o dźwięki „chlupania” wody w materacu. Dźwięk ten powstaje jedynie w momencie kiedy zawarte w wodzie powietrze zaczyna się gromadzić przy powierzchni materaca. Firma Verento rozwiązuje ten problem na 2 sposoby: do każdego łóżka wodnego dodajemy pompkę do łatwego i samodzielnego usuwania powietrza z materaca (raz na jakiś czas) oraz specjalny preparat, dzięki któremu w materacu nie powstają pęcherzyki powierza (preparat starcza na rok bądź dłużej w zależności od jakości wody w materacu).

głęboki i spokojny sen na standardowych materacach przewracamy się w nocy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset razy ! Powodowane jest to właśnie przez występowanie punktów nacisku i poprzez dążenie naszego organizmu do ich redukcji. Jako, że podczas snu na łóżku wodnym ciało jest równomiernie podparte a punkty nacisku nie występują, przewracamy się w ciągu nocy od 0 (osobiście sprawdzone) do kilku, kilkunastu razy. Zapewnia to głębszy sen a przez to lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Dzięki temu, nawet krótszy czas snu niż na standardowym materacu prowadzi do lepszego samopoczucia, ponieważ na łóżku wodnym organizm regeneruje się dużo szybciej.

pewność, że łóżko wodne nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych – przy produkcji łóżek wodnych Verento postawiliśmy na stworzenie produktu zupełnie bezpiecznego dla zdrowia naszych klientów. Z tego właśnie powodu nasze materace, pianki, pokrowce oraz pozostałe elementy łóżek nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, co potwierdza otrzymany certyfikat Öko-Tex Standard 100. W odróżnieniu od tanich łóżek konkurencji, zawierających bardzo niebezpieczne dla zdrowia ftalany jako substancje nadające plastyczność dla winylu z którego wykonane są materace i wanny ochronne, łóżka Verento posiadają opatentowany związek Mesamoll 2®  - w 100% bezpieczny dla zdrowia.

bardzo długi okres gwarancji – jesteśmy pewni jakości naszych łóżek i z przyjemnością oferujemy Państwu najdłuższą na polskim rynku gwarancje na łóżka wodne - 5 lat na systemy grzewcze oraz 10 lat na materace wodne! Jest to również jedna z najdłuższych gwarancji dawanych na jakiekolwiek materace do spania. Dzięki temu mogą Państwo spokojnie, przez długie lata, rozkoszować się niesamowitym komfortem snu.

odrobinę luksusu również dla Ciebie – nikt nie powiedział, że przyjemność musi kosztować krocie. Nie tylko milionerzy i arabscy szejkowie mogą sobie pozwolić na sen w królewskich warunkach. Skoro w łóżku spędzasz 35% swojego życia (a śpiochy nawet więcej), rób to w luksusowych i komfortowych warunkach – a wszystko to w przystępnej cenie.


Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi działami, w których szczegółowo opisujemy
nasze łóżka, ich budowę, pozytywny wpływ na zdrowie, odpowiadamy na najczęściej
zadawane przez Państwa pytania
oraz obalamy wiele mitów na ich temat.

 
cheap jordan shoescheap jordan shoescheap jordan shoessac longchamp pas cher